Satış Kuralları

18 yaşından küçük kişiler YedekParcaBizde.com‘dan alışveriş yapamaz.

 YedekParcaBizde.com’dan yapılacak alışverişlerde Kredi Kartı, Mail Order veya Havale/EFT yöntemi kullanılabilmektedir.Bunlar dışında herhangi bir şekilde ödeme kabul edilmemektedir.

YedekParcaBizde.com`dan yapmış olduğunuz alışverişlerde, kargo ücreti alıcıya aittir.

 Sipariş tarihinden sonra gerçekleşen, daha önceden ön görülemeyen sebeplerden(tabii afet, savaş, terör, iletişim hatlarındaki büyük sorunlar vs.) dolayı sözleşmeyi imzalayan tarafların sorumluluklarını yerine getirememeleri ve bu durumun yedi (7) günden fazla sürmesi durumunda tarafların her birinin tek taraflı fesih hakkı doğacaktır.

 YedekParcaBizde.com satışa sunduğu ürünlerin çoğunu kendi stoklarından sağlamaktadır. Nadiren de olsa, tedarikçi firma stoklarından yararlanır, bu sebepten dolayı ürün kargolama süresi 1-4 iş günü arası değişiklik gösterebilmektedir. Satın almış olduğunuz ürünleriniz, sitemizde belirtilen ibareler doğrultusunda,  yoğunluğumuza göre ve çoğunlukla aynı gün tarafınıza kargolanacaktır. Teslimatın dört (4) iş günü gecikmesi durumunda müşterilerimiz bilgilendirilir ve istenirse ürün bedeli olarak alınmış olan tutar iade edilerek sipariş iptal edilir.

 YedekParcaBizde.com, müşteriye satın aldıkları ürünleri kargo ile tarafınıza ulaştırmaktadır. Mal seyir rizikosu alıcıya aittir. Alıcı tarafından ek olarak talep edilmez ise ürünler sigortalanmaz.

Teslim aldığınız paketi; Muhakkak kargo görevlisinin yanında açarak, siparişinizde bulunan ürünlerin eksiksiz ve hasarsız olduğunu kontrol ediniz. Eksik yada hasara uğramış ürünler bulunuyor ise, kesinlikle kabul etmeyip, görevliye iade ederek, "Taşıma esnasında hasa gördüğünden dolayı teslim alınmamıştır" veya "Fatura içeriğinde yer alan ile gelen ürünler arasında eksiklik var" ibaresini belirterek tutanak tutturunuz ve bizimle temasa geçiniz. 

Daha sonra, sitemizin iletişim bilgileri kısmındaki telefon numaralarını arayarak ya da E-posta yoluyla, durumu
YedekParcaBizde.com`a bildiriniz.

Bunun akabinde, sipariş yeniden hazırlanarak, en kısa zamanda tarafınıza gönderilecektir.

Eğer; Eksik, hasarlı 
ve/veya paketi açılmış ürünleri teslim alırsanız, kargo firmasının ürünü size tam ve sağlam olarak ulaştırdığını kabul etmiş olursunuz.

 Satın alınan ürünler, fatura tarihinden itibaren on (10) gün içerisinde, paketi açılmadan, kullanılmadan ve nedeni belirtilerek iade edilebilir(Ürün İade Şartları). Müşterinin  sadece ürün iade formunu doldurarak,YedekParcaBizde.com`a ulaştırması yeterlidir. Tüm iade işlemlerinde sorun bizden kaynaklanmıyorsa, kargo ücretimüşteriye aittir.

Yalnız;YedekParcaBizde.com`dan satışı yapılan, oto elektrik ve oto elektronik aksamı ürünlerinde, sorun bizden kaynaklanmıyorsa(yanlış ürün gönderimi vb.) hiç bir süretle iade kabul edilmemektedir .

YedekParcaBizde.com` dan aldığınız, tüm ürünler üretici firma ve Engin Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti.`nin garantisi altındadır. Ürünler T.C Sanayi ve Ticaret Bakanlığının ilgili ürün gruplarına belirlediği süre zarfında garantilidir .

YedekParcaBizde.com faturanızı saklamanızı önerir, YedekParcaBizde.com faturanız, aynı zamanda garanti belgenizdir.

 YedekParcaBizde.com’dan alışveriş yapan kişi ve kuruluşlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.